اسکیلد ورکر کبک کانادا

یکی از شاخه های برنامه وسیع اسکیلد ورکر کانادا یا برنامه مهاجرت نیرو های متخصص به کانادا برای اقامت کانادا ، برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا CSQ است . این برنامه در کنار برنامه برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا قرار می گیرد. برای آشنایی با برنامه اسکیلد ورکر کیک کانادا با وکلای مهاجرت ایران (IIL) همراه باشید .

طبق توافق بین دولت کانادا و استان کبک، این استان به تنهایی می تواند مهاجرین را برای رفع نیازهای دولت خود انتخاب و گزینش کند. در برنامه استان کبک، بر خلاف برنامه انتخاب نیروی کار متخصص از طریق دولت فدرال، رشته های دانشگاهی در تمامی مقاطع دانشگاهی و دیپلم فنی اعلام شده در لیست رشته ها قادر به اقدام می باشند.

برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا

تمرکز عمده سیستم گزینش برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا این است که متقاضیان مهاجرت به کانادا بتوانند پس از ورود به کانادا و استقرار در این کشور از نقطه نظر اقتصادی و مالی مستقر گردند .

آن دسته از متقاضیان برنامه اسکیلد ورکز که تمایل دارند در مونترال یا شهرهای دیگر ایالت کبک سکنی بگزینند ، بر اساس سیستمی انتخاب می گردند که کمی با سیستم گزینش سایر نقاط کانادا متفاوت است . دولت ایالت کبک کانادا برای مدیریت متقضایان برنامه اسکید ورکر کبک از برنامه QSWP استفاده میکنند .

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

پذیرش متقاضیان اسکیلد ورکر کبک کانادا

دپارتمان نظارت بر مهاجرت کبک MIDI اعلام نموده است که هر ساله متقاضی جدید بر اساس برنامه QSWP  پذیرش خواهند شد .متقاضیانی که پیشنهاد اشتغال دارند و این پیشنهاد کاری از نظر دپارتمان نظارت بر مهاجرت کبک MIDI معتبر است و همچنین کسانی که موقتا در ایالت کبک کانادا اقامت دارند می توانند درخواست اسکیلد ورکر کبک را هر زمان که بخواهند تقدیم مقامات نمایند .

Mon Project Quebec

از ژانویه ۲۰۱۶ ، متقاضیان مهاجرت به کانادا که تمایل دارند  از برنامه اسکیلد ورکر کبک استفاده کنند  میتوانند با استفاده از ابزار Mon Project Quebec درخواست اسکیلد ورکر کبک خود را تکمیل نموده و پرداختشان را به صورت آنلاین انجام دهند . پیگیری پروسه و اعمال تغییرات در درخواست نیز از این طریق امکان پذیر است . متقاضیان همچنین از این طریق به پیامهای الکترونیکی خود دسترسی خواهند داشت .

<<از 2 آگوست 2018 برابر مرداد 1397 سیستم جذب نیروی متخصص کبک از مون پروژکت به آریما تغییر پیدا کرد.>>

شرایط پذیرش متقاضی اسکیلد ورکر کبک

متقاضیانی که در سیستم پذیرش برنامه  اسکیلد ورکر کبک  موفق باشند ، گواهی گزینش کبک را دریافت خواهند کرد که متعاقبا با ویزای اقامت دائم کانادا همراه خواهد بود .

برای اینکه متقاضی برنامه اسکیلد ورکر کبک واجد شرایط شناخته شود و از مرحله گزینش عبور کند ، باید امتیازات لازم که به موجب سیستم گزینش ایالت کبک مقرر شده است را کسب نماید . لیست عناوین امتیازات در جدول زیر آورده می شود .  یک متقضای مجرد حداقل باید ۵۰ امتیاز کسب نماید در حالی که یک متقاضی متاهل بایستی حداقل ۵۹ امتیاز داشته باشد .

معیارهای گزینش در برنامه اسکیلد ورکر کبک

معیارهای گزینش در برنامه اسکیلد ورکر کبک را میتوان در جدول زیر خلاصه نمود :

معیار امتیاز
تحصیلات ۱۴ امتیاز
حوزه تخصص و آموزش ۱۲ امتیاز
پیشنهاد کاری معتبر۱۰ امتیاز
سابقه کاری۸ امتیاز
سن۱۶ امتیاز
مهارت زبانی۲۲ امتیاز
اقامت یا دارای بودن خانواده  در کبک ۸ امتیاز
 ویژگی های همسر۱۷ امتیاز
وجود فرزند۸ امتیاز
استقلال مالی۱ امتیاز

پس از گذر از مرحله امتیاز بندی متقاضی برنامه اسکیلد ورکر کبک برای اقامت کانادا باید از مرحله تست سلامت و بررسی سوابق کیفری و جزائی عبور نماید . این بررسی ها بایستی توسط دولت کانادا انجام گردد .

سوال و جواب!

در مورد برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات مهاجرت به کانادا همه این سوالات را مطالعه کنید.

انتخاب متقاضی از بانک اطلاعاتی دولت کبک براساس فاکتورهای زیر است:

 • شرایط استخدام و کار متقاضی یا همسرش در کبک
 • سن
 • نمره زبان فرانسه
 • سطح تحصیلات
 • رشته تحصیلی و کار
 • تجربه کار
 • پیشنهاد شغلی معتبر
 • جزئیات بیشتر در تلگرام و اینستاگرام موسسه گنجی اعلام خواهد شد

از 2 آگوست 2018 برابر مرداد 1397 سیستم جذب نیروی متخصص کبک از مون پروژکت به آریما تغییر پیدا کرد. سیستم آریما دارای دو بخش است:

 1. متقاضی اسکیل ورکر کبک باید به صورت آنلاین برای خود  پروفایل تشکیل دهد
  و اطلاعات تحصیلی و شغلی و کاری و … را ثبت کند.
 2.  دولت کبک بر طبق اطلاعات همه افراد ثبت شده در آریما، افرادی که با بازار کار
  تطابق بیشتر و امتیاز کافی دارند را دعوت به ارسال مدارک می نماید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اقامت اروپا
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم
دکمه بازگشت به بالا