ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا توسط دولت کانادا برای کارآفرینان خارجی طراحی شده است تا بتوانند کسب و کار جدید و پر درآمد خود را در این کشور راه اندازی کنند. در  برنامه ویزای استارت آپ کانادا فرض بر این است که این کسب و کار ایده های جدید و اشتغال زایی را هم به همراه خود خواهد داشت. 

برای اینکه بتوان برای ویزای استارت آپ کانادا واجد صلاحیت شناخته شد شخص کارآفرین و ایده مورد نظر او باید توسط مراکز پرورش و توسعه کسب و کار کانادا یا همان Incubator ها تایید شود. به عبارت دیگر ایده کسب و کار متقاضی ویزای استارت آپ کانادا باید در پلان های طراحی شده از سوی Incubator ها بگنجد و قابلیت اجرایی داشته باشد.

دو رکن اصلی استارت آپ کانادا یکی ایده جدید است و دیگری طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن با اشاره به جزئیات کامل است. ما دراین صفحه قصد داریم شما را با کلیات این برنامه مهاجرتی کانادا آشنا کنیم. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید. 

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

ضروریات ویزای استارت آپ کانادا

قبل از هر چیزی باید بدانید که ویزای استارت آپ کانادا مختص کارآفرین هاست. کسانی که ایده های کسب و کار جدید دارند و می خواهند آن ها را در یک کشور پیشرفته عملیاتی کنند. همانطور که اشاره کردیم متقاضی ویزای استارت آپ کانادا باید این آمادگی را داشته باشد که ایده جدید کسب و کار خود را با ذکر جزئیات کامل تشریح کند.

تشریح جزئیات در این برنامه مهاجرت به کانادا به معنای ارائه بیزینس پلن ، اسناد مالی و اقتصادی ، بیوگرافی بنیان گذار ایده و کسب و کار ، رزومه شخص و سایر اسناد ضروری است که توسط اداره مهاجرت کانادا و انکوباتور ها تقاضا می شود.

کسب و کار جدید باید اثبات کند که در بستر مستمر زمان قابل رشد و دوام است. این قابلیت رشد و دوام هم در ماهیت اقتصادی کسب و کار باید اثبات شود و هم در بازار تقاضای محصولات و خدمات این کسب و کار. بدیهی است که در ویزای استارت آپ شخص کارآفرین ( متقاضی برنامه) باید تحصیلات ، تجربه و تخصص مرتبط با ایده استارت آپی که باعث رشد و نمو کسب و کار خواهد شد را داشته باشد.

متقاضیان این نوع ویزا باید بتوانند به شکل موثر به زبان انگلیسی یا فرانسه ارتباط برقرار کنند تا بتوانند کسب و کار جدید خود در کانادا را مدیریت کنند و اهداف آن را پیش ببرند. این یکی از ضروریات مهم در برنامه استارت آپ کانادا است.  علاوه بر اینها متقاضیان باید شرایط عمومی ویزای استارت آپ کانادا که توسط دولت کانادا وضع شده است را نیز داشته باشند.

پلان کسب و کار یا بیزینس پلن

متقاضیان ویزای استارت آپ باید فرصت های بازار را برای محصول یا خدماتی که قرار است در کانادا یا به صورت بین المللی عرضه شود را تحلیل و بررسی کنند. علاوه بر اینها باید اعتبار سنجی فن آوری اولیه و کشش بازار و تقاضا در بازار هدف نیز اثبات شود.

نکته دیگری که وجود دارد این است که در ویزای استارت آپ کانادا باید سرمایه کافی برای اجرای کسب و کار و نیازهای اقتصادی آن وجود داشته باشد به نحوی که با توجه به ماهیت استارت آپ توجیه و ارتباط منطقی وجود داشته باشد.

شما و تیم کارآفرین در ویزای استارت آپ کانادا

در برنامه ویزای استارت آپ کانادا شخص کارآفرین می تواند به تنهایی برای این نوع ویزای اقدام نماید یا اینکه یک تیم را برای اجرای ایده کسب و کار معرفی نماید. تعداد افراد در این تیم می تواند بیشتر از ۵ نفر هم باشد.

البته هم کدام از اعضای تیم کارآفرین باید دارای نقش فعال در پیشبرد اهداف کسب و کار بوده و حداقل ۱۰ درصد از آرای تصمیم گیری گروه متعلق به او باشد. اعضای تیم هم باید دارای تخصص و تجربه مرتبط بوده و در اجرای کسب و کار حضورشان کلیدی و مهم باشد.

در عمل اتفاق می افتد که صاحب ایده بخشی از کسب و کار را در قبال دریافت مبلغی به افراد متخصص منتقل می کند تا بتوانند به او در طراحی و توسعه کسب و کار کمک کنند. IIL تخصص ویژه ای در ترکیب اعضای تیم کارآفرین دارد.

  • نکته مفید

    اگر در برنامه ویزای استارت آپ کانادا ایده مناسب و جذابی دارید می توانید با اشتراک گذاشتن آن با یک تیم متخصص علاوه بر اینکه هزینه های مهاجرت به کانادا را کاهش می دهید از حالا یک تیم مناسب را برای اجرای ایده در کانادا طراحی کنید.

سوال و جواب!

در مورد برنامه ویزای کارآفرینی کانادا سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات مهاجرت به کانادا همه این سوالات را مطالعه کنید.

برای اینکه شما در برنامه ویزای استارت آپ کانادا واجد شرایط شناخته شوید و پس از مهاجرت به کانادا ، اقامت دائم دریافت کنید ، باید شرایط زیر را دارا باشید :

  • داشتن یک ایده جدید با وصف اشتغال زایی و تولید درآمد در کانادا
  • ارائه بیزینس پلن و طرح توجیه اقتصادی در این مدل کسب و کار
  • داشتن تخصص و تجربه مرتبط با ایده استارت آپی
  • توانایی تحلیل فنی و اقتصادی کسب و کار در بازار های هدف
  • تامین هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی و توسعه کسب و کار
  • آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسه برای مدیریت استارت اپ کانادایی

برای اینکه از نقطه نظر مهارت های زبانی برای برنامه ویزای استارت اپ کانادا واجد صلاحیت شناخته شوید باید نشان دهید که به سطح ۵ در دانش زبان کانادایی رسیده اید. این سطح دانش باید در همه مهارت های زبانی احراز شود.

ما در مقاله ای مستقل به تحلیل سطح زبان مورد نیاز برای ویزای استارت آپ کانادا خواهیم پرداخت.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا