اسکیلد ورکر کبک کانادا

یکی از شاخه های برنامه وسیع اسکیلد ورکر کانادا یا برنامه مهاجرت نیرو های متخصص به کانادا ، برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا CSQ است . این برنامه در کنار برنامه برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا قرار می گیرد. برای آشنایی با برنامه اسکیلد ورکر کیک کانادا با اریکه عدل همراه باشید .

تمرکز عمده سیستم گزینش برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا این است که متقاضیان مهاجرت به کانادا بتوانند پس از ورود به کانادا و استقرار در این کشور از نقطه نظر اقتصادی و مالی مستقر گردند .

آن دسته از متقاضیان برنامه اسکیلد ورکز که تمایل دارند در مونترال یا شهرهای دیگر ایالت کبک سکنی بگزینند ، بر اساس سیستمی انتخاب می گردند که کمی با سیستم گزینش سایر نقاط کانادا متفاوت است . دولت ایالت کبک کانادا برای مدیریت متقضایان برنامه اسکید ورکر کبک از برنامه QSWP استفاده میکنند .

پذیرش متقاضیان از مارچ ۲۰۱۸

دپارتمان نظارت بر مهاجرت کبک MIDI اعلام نموده است که ۵۰۰۰ متقاضی جدید بر اساس برنامه QSWP که از مارچ ۲۰۱۸ آغاز می شود ، پذیرش خواهد شد . البته تاریخ دقیق آغاز پذیرش بزودی اعلام خواهد شد .

متقاضیانی که پیشنهاد اشتغال دارند و این پیشنهاد کاری از نظر دپارتمان نظارت بر مهاجرت کبک MIDI معتبر است و همچنین کسانی که موقتا در ایالت کبک کانادا اقامت دارند می توانند درخواست اسکیلد ورکر کبک را هر زمان که بخواهند تقدیم مقامات نمایند .

Mon Project Quebec

از ژانویه ۲۰۱۶ ، متقاضیان مهاجرت به کانادا که تمایل دارند  از برنامه اسکیلد ورکر کبک استفاده کنند  میتوانند با استفاده از ابزار Mon Project Quebec درخواست اسکیلد ورکر کبک خود را تکمیل نموده و پرداختشان را به صورت آنلاین انجام دهند . پیگیری پروسه و اعمال تغییرات در درخواست نیز از این طریق امکان پذیر است . متقاضیان همچنین از این طریق به پیامهای الکترونیکی خود دسترسی خواهند داشت .

شرایط پذیرش متقاضی اسکیلد ورکر کبک

متقاضیانی که در سیستم پذیرش برنامه  اسکیلد ورکر کبک  موفق باشند ، گواهی گزینش کبک را دریافت خواهند کرد که متعاقبا با ویزای اقامت دائم کانادا همراه خواهد بود .

همانطور که قبلا به عرض رساندیم شرایط گزینش و پذیرش متقاضیان  اسکیلد ورکر کبک با سایر نقاط کانادا ( اسکیلد ورکر فدرال کانادا ) متفاوت است . پس از موفقیت متقاضیان در سیستم گزینش برنامه اسکیلد ورکر کبک و طی شدن مراحل تست سلامت و عدم سوابق جزایی ویزای اقامت دائم اعطا می شود .

برای اینکه متقاضی برنامه اسکیلد ورکر کبک واجد شرایط شناخته شود و از مرحله گزینش عبور کند ، باید امتیازات لازم که به موجب سیستم گزینش ایالت کبک مقرر شده است را کسب نماید . لیست عناوین امتیازات در جدول زیر آورده می شود .  یک متقضای مجرد حداقل باید ۵۰ امتیاز کسب نماید در حالی که یک متقاضی متاهل بایستی حداقل ۵۹ امتیاز داشته باشد .

معیارهای گزینش در برنامه اسکیلد ورکر کبک

معیارهای گزینش در برنامه اسکیلد ورکر کبک را میتوان در جدول زیر خلاصه نمود :

معیار  امتیاز
تحصیلات  ۱۴ امتیاز
حوزه تخصص و آموزش  ۱۲ امتیاز
پیشنهاد کاری معتبر ۱۰ امتیاز
سابقه کاری ۸ امتیاز
سن ۱۶ امتیاز
مهارت زبانی ۲۲ امتیاز
اقامت یا دارای بودن خانواده  در کبک  ۸ امتیاز
 ویژگی های همسر ۱۷ امتیاز
وجود فرزند ۸ امتیاز
استقلال مالی ۱ امتیاز

بسیاری از مدارک مورد نیاز برای برنامه اسکیلد ورکر کبک بایستی توسط مراجع صالح کپی برابر اصل شود.

نتایج آزمون زبان باید همراه با تقاضای مهاجرت ارسال شود تا امتیاز مهارت های زبانی محاسبه گردد .

پس از گذر از مرحله امتیاز بندی متقاضی برنامه اسکیلد ورکر کبک باید از مرحله تست سلامت و بررسی سوابق کیفری و جزائی عبور نماید . این بررسی ها بایستی توسط دولت کانادا انجام گردد .

باز هم باید تاکید کنیم که متقاضیان برنامه اسکیلد ورکر کبک بر اساس سیستم گزینش برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا گزینش نخواهند شد.

 

[av_button_big label=’فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا’ description_pos=’below’ link=’manually,http://imm.arikeadl.ir/caev/’ link_target=’_blank’ icon_select=’yes-left-icon’ icon_hover=’aviaTBicon_hover’ icon=’ue80b’ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ admin_preview_bg=” av_uid=’av-77alf’][/av_button_big]

انتقادات و پیشنهادات
فرم ارزیابی مهاجرت به اروپا
دکمه بازگشت به بالا