ویزای تمکن مالی فرانسه اقامت فرانسه مهاجرت به فرانسه وکلای مهاجرت ایران آی آی ال دفتر مهاجرتی موسسه مهاجرتی

دریافت اقامت فرانسه با اثبات تمکن مالی

برنامه ویزای تمکن مالی فرانسه که در متون قانونی از آن به عنوان « اخذ اقامت فرانسه از طریق اثبات ورودی های کافی مالی » یاد می شود ، یکی از بهترین راههای اخذ اقامت فرانسه برای ایرانیان است. شخص متقاضی باید این موضوع را که می تواند در تمامی مدت اقامت در فرانسه معیشت مالی خود و خانواده اش را اثبات کند و به دنبال آن ویزا و کارت اقامت فرانسه را دریافت می کند.

وکلای مهاجرت ایران البته توصیه می کنند که متقاضیان تمکن مالی فرانسه با حداکثر موجودی مالی از جمله مدارک حساب بانکی ، دارایی ها سرمایه ای ، درآمدهای جاری خود را برای قدم گذاشتن در مسیر ویزای تمکن مالی فرانسه آماده کنند. البته نص صریح قانون در قرانسه ، اثبات درآمد ماهیانه ۱۱۸۴ یورو را برای اخذ اقامت فرانسه از این طریق مقرر کرده است اما همواره توصیه می شود که توان مالی بیشتر شانس شما را متعاقبا افزون خواهد کرد.

خبر خوب اینکه این برنامه کاملا تضمینی ارائه شده و در قرارداد ویزای تمکن مالی فرانسه وکلا و موسسه متعهد می گردند که در صورت عدم صدور کارت اقامت فرانسه حق الزخمه دریافتی را به صورت کامل به متقاضی برگردانند

3+
 • نکته مفید

  دقت بفرمایید که ویزای تمکن مالی فرانسه یک برنامه مهاجرتی محسوب نمی شود و طبیعتا قابل تبدیل به اقامت دائم و اخذ تابعیت این کشور نخواهد شد. خیلی ها ممکن است خلاف این واقعیت را به شما بگویند!

دیگر چه چیزی باید درباره برنامه تمکن مالی فرانسه باید بدانید....

رسالت iiL اطلاع رسانی صحیح و دقیق است. از شما دعوت می کنیم اطلاعات تکمیلی زیر را در خصوص برنامه تمکن مالی فرانسه مطالعه فرمایید.

خارجیانی که وارد فرانسه می شوند و قصد دارند بیشتر از ۳ ماه در این کشور بمانند حتما باید برای دریافت مجوز اقامت فرانسه اقدام نمایند. کسی که بدون مجوز اقامت فرانسه در این کشور بماند نه تنها مهاجر غیر قانونی محسوب می شود بلکه از بسیاری از حقوق ابتدایی خود در این کشور محروم می شود!

بنابراین اگر قصد ماندن در فرانسه را دارید شما هم بهتر است برای ویزای تمکن مالی فرانسه یا همان Carte de visiteur معروف اقدام کنید !

 • نکته مفید

  فقط توجه داشته باشید که در این نوع اقامت فرانسه فرض بر این است که متقاضی درآمد کافی برای زندگی در فرانسه آن هم بدون کار کردن دارد. پس توقع نداشته باشید در این برنامه ویزای تمکن مالی فرانسه اجازه کار هم داشته باشید.

حداکثر زمان اعتبار مجوز در برنامه تمکن مالی فرانسه یک سال با قابلیت تمدید است.

تکته مهم در این برنامه این است که شرط حضور وجود ندارد فرد می تواند ۳۶۵ روز در این کشور بماند یا اینکه فقط مدت محدودی در فرانسه باشد.

اولین نکته مهم این است که متقاضی برنامه تمکن مالی فرانسه باید قبل از هر چیز ویزای بلند مدت فرانسه را دریافت کند. بعد از این مرحله شخص متقاضی باید :

 • متعهد شود که در کشور فرانسه کار نکند.
 • اثبات کند که منابع مالی کافی برای مدت اقامتش در کشور فرانسه در اختیار دارد.

میزات تمکن مالی که توسط سازمان مهاجرت فرانسه اعلام شده است درآمد خالص ماهیانه ۱.۱۸۴ یورو برای مدت یک سال است.

منبع این درآمد ممکن است شخصی باشد (‌سود سهام ، حقوق بازنشستگی ، اجاره املاک و …. ) و یا متعلف به یکی از اعضای خانواده شما باشد. شما می توانید پرینت های بانکی و یا صورت دریافتی از شرکتها را هم ارائه دهید.

اخبار مهم فرانسه


  Widget not in any sidebars

  مشاوره حقوقی و مهاجرتی آنلاین

  مجموعه iiL اطلاع اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است.

  برای ورود به سامانه مشاوره مهاجرت روی دکمه زیر کلیک کنید:

  دکمه بازگشت به بالا