دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری,سرمایه گذاری در فرانسه,مهاجرت به فرانسه,وکیل مهاجرت به فرانسه

دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری

در این فرصت ما قصد داریم شما را با برنامه دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری آشنا کنیم. سرمایه گذاران خارجی که تمایل به ماندن در فرانسه دارند ، با انجام دادن یک سرمایه گذاری برنامه ریزی شده ، می توانند درخواست پاسپورت فرانسه با عنوان Business Investor بدهند .

چنانچه آنان بخواهند یک سرمایه گذاری مستقیم را خود شروع و یا ادامه دهند یا شخصا، یا از طریق شرکت تحت کنترل شان ، یا از طریق شرکتی که در آن حداقل ۳۰ درصد سهام دارند باید سرمایه گذاری در فرانسه را انجام بدهند.

متقاضیان دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری بایستی واجد شرایط ذیل نیز باشند :

اشتغال زایی و حمایت از مشاغل ایجاد شده باید حداقل تا ۴ سال پس از انجام سرمایه گذاری توسط متقاضی دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری ادامه یابد.
مبلغ سرمایه گذاری در برنامه دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری باید حداقل ۳۰۰ هزار یورو باشد.
مدت زمان : مدت زمان برنامه دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری ۴ سال است و مجوزهای قابل تمدید در طول این دوره صادر می شود. دقت داشته باشید که سرمایه گذاری و اقدام برای دریافت اقامت فرانسه باید حداقل سه ماه بعد از ورود شخص به فرانسه اتفاق بیفتد.

1+
 • نکته مفید

  سرمایه گذاری مستقیم در این برنامه مهاجرت به فرانسه میتواند به شکل جوینت ونچر و مشارکت اقتصادی باشد. همچنین سرمایه گذاری مجدد سودهای بدست آمده و سرمایه گذاری وامهای شرکتی از این قبیل است.

دیگر چه چیزی باید درباره برنامه سرمایه گذاری فرانسه باید بدانید....

رسالت iiL اطلاع رسانی صحیح و دقیق است. از شما دعوت می کنیم اطلاعات تکمیلی زیر را در خصوص برنامه دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری مطالعه فرمایید.

در برنامه دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران باید مدارک تکمیلی ذیل را همراه با درخواست خود ، ارائه دهند:

 • گواه بر اینکه متفاضی شخصا یک شرکت را اداره می کند و یا حداقل ۳۰ درصد سهام در یک شرکت دیگری را دارد .
 • مدارکی که نشان دهنده ایجاد و حمایت از مشاغل، یا تعهدی بر ایجاد یا حمایت مشاغل ، طی ۴ سال پس از سرمایه گذاری در فرانسه باشد ( تعهد نامه تعیین مشاغل ایجاد شده و ارائه طرح سرمایه گذاری ).
 • مدرک اثبات این موضوع که متقاضی خود مستقیما سرمایه گذاری کرده ، و همچنین اینکه حداقل ۳۰۰ هزار یورو را مستقیما در فرانسه سرمایه گذاری نموده است. این سرمایه گذاری باید حداقل ۴ سال ادامه یابد.
 • بعد از گذران ۵ سال اقامت منظم و بدون وقفه در فرانسه ، می توان برای کارت اقامت فرانسه درخواست داد ، که دارنده کارت مجاز به اقامت و تعهد انجام کار در فرانسه خواهد شد . همچنین همسر و فرزندان وابسته دارنده این ویزا ، می توانند همراه خانواده به فرانسه بیایند و دارای اقامت این کشور باشند.

حداکثر زمان اعتبار مجوز در برنامه دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری ۴ سال با قابلیت تمدید است.

در حقیقت مدت زمان اعتبار مجوز اقامت فرانسه در این برنامه بستگی زیادی به نوع سرمایه گذاری ماهیت و مشخصات آن و مهم تر از همه مدت زمان برنامه ریزی شده برای پروژه اقتصادی است.

 • نکته مفید

  اگر در برنامه ریزی ها مدت زمان انجام پروژه سرمایه گذاری در فرانسه کمتر از یک سال باشد متقاضی میتواند به جای اقامت فرانسه برای ویزای بلند مدت فرانسه اقدام کند. در این صورت اگر متقاضی بخواهد بیشتر از یک سال بماند باید برای تلنت پاسپورت فرانسه ( Talent Passport ) اقدام نماید.

بعد از حضور متقاضی در فرانسه سازمان مهاجرت این کشور با رویت ویزای بلند مدت فرد مجوز اقامت ایشان را صادر می کند.

اگر در حال حاضر در فرانسه هستید…

اگر شما در حال حاضر در فرانسه هستید و میخواهید برای برنامه سرمایه گذاری در فرانسه اقدام کنید باید به کشور خودتان برگردید و برای ویزای مخصوص برنامه اقدام کنید. فقط به این شکل است که می توانید از برنامه سرمایه گذاری فرانسه یا همان Talent Passport بهره مند شوید.

چه زمانی اقدام باید شروع شود ؟

مهم است که بدانید که پروسه اقدام برای سرمایه گذاری در فرانسه باید حتما در بازه زمانی ۳ ماه قبل از ورود به فرانسه انجام شود و قدیمی تر از این زمان نباشد. اگر متقاضی در فرانسه زندگی می کند پروسه حتما باید ۲ ماه قبل از اینکه مجوز اقامت قبلی منقضی شود آغاز شود.

وکیل شما درخواست صدور مجوز اقامت فرانسه را در سفارت این کشور همزمان با اپلیکیشن ویزای بلند مدت فرانسه تقدیم می کند. سفارت فرانسه در این مواقع هر دو مورد را با هم بررسی خواهد کرد.

 • نکته مفید

  ممکن است سفارت فرانسه در خصوص سرمایه گذاری شما از سازمانها و ادارات ذیربط فرانسوی استعلام بگیرد و قابل انجام بودن آن را بررسی کند.

سرمایه گذار خارجی در زمان صدور مجوز اقامت باید مبلغ ۲۵۰ یورو به سازمان مهاجرت و شهروندی فرانسه ( Office français de l’immigration et de l’intégration – OFII ) بپردازد. همچنین ۱۹ یورو به عنوان ابطال تمیر باید پرداخت شود.

علاوه بر هزینه های مجوز اقامت برای ویزای بلند مدت فرانسه باید مبلغ ۹۹ یورو پرداخت شود.

برای تمدید محوز اقامت فرانسه باید حتما دو ماه قبل از انقضای محوز اقامت قبلی اقدام شود. متقاضی در این زمان باید مدارکی ارایه دهد که اثبات کننده حفظ سرمایه گذاری در فرانسه باشد.

هزینه تمدید مجوز اقامت فرانسه ۲۶۹ یورو خواهد بود. متقاضی باید برای تمدید اقامت خود به شعبه اداره مهاجرت و شهروندی در منطقه خود مراجعه نماید.

همسر و فرزندان وابسته سرمایه گذار خارجی در فرانسه نیز می توانند از مزایای مجوز اقامت Talent Passport استفاده کنند و متقاضی را همراهی کنند.

این مجوز اقامت فرانسه به خانواده اجازه می دهد که در فرانسه بمانند و حتی به صورت انتفاعی کار کرده و حقوق دریافت کنند. هزینه مجوز اقامت همسز نیز ۲۶۹ یورو می باشد و برای هر فرزند وابسته هم باید ۹۹ یورو پرداخت شود تا ویزای ایشان صادر شود.

مشاوره حقوقی و مهاجرتی آنلاین

مجموعه iiL اطلاع اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است.

برای ورود به سامانه مشاوره مهاجرت روی دکمه زیر کلیک کنید:

دکمه بازگشت به بالا