قطار در آلمان همیشه سر وقت حرکت می کند ...

کشور آلمان در مرکزیت اروپا قرار دارد. مرکزیت آلمان فقط از لحاظ جغرافیایی نیست بلکه از لحاظ سیاسی و اقتصادی نیز در اروپا آلمان مرکز ثقل امور است. اقتصاد آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپاست و پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا به شما می رود.

کشور آلمان بعد از روسیه اروپایی دومین کشور پرجمعیت قاره اروپاست. بیشتر از ۸۰ میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند.  ۹۱٫۵ درصد این جمعیت آلمانی هستند. بقیه جمعیت آلمان متشکل از ترکها، یونانی ها ، روس ها ، ایتالیایی ها ، لهستانی ها ، صرب ها ، کرواسی ها و اسپانیایی ها می باشد.

در حقیقت آلمانی ها وقتی راحت می شوند که بتوانند دنیایشان را در قالب واحدهای قابل کنترلی همچون زمان محاسبه و مدیریت کنند. در کشور آلمان به تاریخ ها و زمانها و دستور جلسات و … باید بسیار احترام بگذارید.

آلمانی ها در همه ابعاد زندگی شان همواره کمال گرایی و دقت گرایی را هدف قرار می دهند. آنها به اشتباهاتشان حتی به صورت شوخی اعتراف نمی کنند و به ندرت از کار کسی تعریف می کنند. در ابتدا ممکن است که رفتار آنها دوستانه به نظر نرسد اما در نهایت تعصب شدیدی برای اجتماع دارند و جامعه شان را بسیار دوست می دارند.

درباره برلین ، شهر چند چهره

تاریخ و هنر زیادی در برلین ، پایتخت و بزرگترین شهر آلمان موج می زند. این شهر زیبا که دومین شهر بزرگ اتحادیه اروپاست برای دانشجویان ، هنرمندان جوان ، معماران و سرمایه گذارانی که به این شهر مهاجرت می کنند به مقصدی زیبا تبدیل شده است. به این شهر که نگاه کنید بناهای زیبا ، هنر، تاریخ و موسیقی و شب نشینی هایش شما را به خود جذب خواهد کرد. در واقع برلین شهری کهنه با قلبی جوان است و یکی از سرگرم کننده ترین ، جالب ترین ، متنوع ترین و پیشرفته ترین شهرهای اروپا به شمارمی رود.

مهاجرت به آلمان ، اقامت آلمان

نیم نگاه : وضعیت مهاجرت نیروهای کار ایرانی

مجارستان - ۳ درصد
استرالیا - ۴ درصد
انگلیس - ۵ درصد
ترکیه - ۷ درصد
آمریکا - ۱۴ درصد
آلمان - ۱۸ درصد

همانطور که مشاهده می کنید حدود ۱۸ درصد از نیرو های کار ایرانی به آلمان مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به کار هستند. علت این محبوبیت این است که آلمان کار و زندگی را با هم به آنها می دهد.

آلمان محبوب قبلهای مهاجران

آلمانی ها برای  امور زیربنایی و ساختاری ، محرمانگی و زندگی خصوصی و مهم تر از همه دقیق بودن ارجحیت بالایی قائل هستند. مردم آلمان به ارزشهایی همچون تولید و مولد بودن ، کار سخت کوشانه و صنعت گرایی علاقه بسیار زیادی دارند. یک ضرب المثل بسیار معروف در آلمان هست که می گوید : « قطار دقیقا سر وقت حرکت می کند! »

طبق برآوردهایی که در ابتدای سال ۲۰۱۸میلادی انجام شد، آلمان همچنان دومین کشور مهاجرپذیر بعد از آمریکا محسوب می شود. در ضمن ، پس از آمریکا بیشترین ثبت ولادت ایرانی ها مربوط به کشور آلمان است که سالانه حدود ۷۰۰ ایرانی در این کشور متولد می شوند.

  • پایین ترین هزینه های زندگی در اروپا متعلق به آلمان است. شما می‌توانید با پرداخت ۲ تا ۴ یوروغذا تهیه کنید (سوسیس پخته پر از ادویه)
  • شباهت نسبی آب و هوای جنوب آلمان با ایران، زندگی در آلمان را  برای ایرانیان دلپذیرتر می‌کند.
  • تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های معتبر آلمان
  • استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان
  • وام های بلند مدت با بهره پایین
  • افتتاح حساب بانکی تجاری و تجارت آزاد با سراسر دنیا
  • بازار کار فوق العاده خوب حتی نسبت کانادا و آمریکا. هزاران هزار شغل در این کشور وجود دارد و مشاغل مهندسی، استارتاپ ها و کمپانی های بین المللی به وفور در آلمان دیده می شود.

با شهرهای مهم آلمان آشنا شوید ...

کشور آلمان با نام رسمی  جمهوری فدرال آلمان یک کشور اروپایی عضو اتحادیه شنگن است. این کشور یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان و به عنوان ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپا ، موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب می شود.

این کشور دارای چندین شعار رسمی می باشد که شناخته ترین آنها Einigkeit und Recht und Freiheit به معنای  یگانگی و حق و آزادی است. کشورهای همسایه این کشور : دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هستند.

پایتخت این کشور، برلین است و ۹۵% مردم این کشور به زبان آلمانی سخن میگویند. زبان انگلیسی زبان رایج در آلمان محسوب می شود که بر اساس آمار حدود دو سوم آلمانی ها زبان انگلیسی را در حد پایه بلدند. دین اکثریت جامعه مسیحیت است. در حالی که اسلام و یهودیت به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۷ در حدود ۸۲ میلیون نفر تخمین زده شده است.

برای کسانی که قصد مهاجرت و زندگی در آلمان دارند انتخاب شهر مورد نظر برای زندگی و کار حائز اهمیت است، در این بخش لیستی از شهرهای بزرگ آلمان که مناسب ترین محل برای کار و مهاجرت هستند از میان ۴۰۲ شهر ، شهرستان  و شهرک آلمان تهیه شده است.

آی آی ال در خصوص مهاجرت به آلمان چه روشهایی را پوشش می دهد....

همانطور که می دانید قوانین کشورها روشهای مختلف مهاجرت را به صورت موضوعی دسته بندی می کنند و عنوان برنامه مهاجرتی به آن می دهند. با برنامه های مهاجرتی آلمان آشنا شوید.

برنامه سرمایه گذاری در آلمان

برنامه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری برنامه ایست که همزمان اشتغال کسب درآمد و اخذ اقامت این کشور را هدف قرار می دهد. یکی از انواع این سرمایه گذاری ها وارد شدن به بازار املاک است.

دکمه بازگشت به بالا