ویزای طلایی یونان ، دریافت اقامت یونان با خرید ملک ، خرید ملک در یونان

برنامه ویزای طلایی یونان که بسیاری از مردم آن را تحت عنوان دریافت اقامت یونان با خرید ملک می شناسند ، در حقیقت یک روش ارزان و مناسب برای دریافت اقامت در اتحادیه اروپا می باشد. در این روش متقاضیان می توانند با خرید ملکی به مبلغ ۲۵۰ هزار یورو واجد صلاحیت دریافت اقامت یونان شوند. برنامه ویزای طلایی یونان از سال ۲۰۱۳ توسط دولت یونان با هدف اشاعه سرمایه گذاری خارجی معرفی گردید.

میزان سرمایه گذاری در برنامه ویزای طلایی یونان

همانطور که اشاره کردیم میزان سرمایه گذاری در ویزای طلایی یونان ۲۵۰ هزار یورو است که باید در حوزه املاک انجام شود. برنامه دریافت اقامت یونان با خرید ملک در واقع ارزان ترین برنامه مهاجرتی در سرتاسر حوزه کشور های شنگن است. ملکی که در یونان خریداری می شود می تواند در سرزمین اصلی یا جزیره های یونانی باشد. همچنین ملک یونانی می تواند مسکونی یا تجاری باشد.

علاوه بر اینها شخص متقاضی می تواند تعدادی ملک را با هم تلفیق کند و آنها را بخرد و تا زمانی که مجموع مبلغ سرمایه گذاری به ۲۵۰ هزار یورو برسد ، او همچنان مشمول برنامه گلدن ویزای یونان است.

دریافت پاسپورت یونانی بعد از مهاجرت

دارندگان گلدن ویزای یونان که در این کشور زندگی می کنند می توانند بعد از گذران ۷ سال برای دریافت پاسپورت یونان درخواست بدهند. بعد از اینکه متقاضی پاسپورت یونان را دریافت نمود می تواند ملک خود را بفروشد یا آن را به هر نوع سرمایه گذاری دیگری تبدیل کند. به هر صورت درست است که برنامه گلدن ویزای یونان به خودی خود شرط حضور ندارد اما اگر دارنده گلدن ویزا بخواهد در آینده پاسپورت یونان را دریافت کند باید تن به اقامت و زندگی در این کشور بدهد.

۲۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری

اقامت همه افراد خانواده

بدون شرط ماندن در یونان

خرید ملک و مالک شدن

پاسپورت در عرض ۷ سال

پروسه دریافت ویزای طلایی یونان

چگونگی دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک

به طور کلی رسیدگی به درخواست دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک ( برنامه گلدن ویزای یونان ) از تاریخ خرید ملک در این کشور  حدود ۴۰ روز زمان می برد و بعد از این مدت به صدور کارت اقامت یونان منتهی می شود.  متقاضی باید قبل از ثبت درخواست خود برای گلدن ویزای یونان ، پروسه خرید ملک در این کشور را نهایی کرده باشد.  به محض اینکه ملک مورد نظرتان را با همراهی IIL انتخاب کردید ، وکلای ما امور قانونی خرید و انتقال ملک را انجام می دهند.

معمولا پروسه دریافت اقامت یونان با خرید ملک با مذاکره با دفتر ما آغاز می شود و سپس شما می توانید برای بازدید املاک به یونان سفر کنید ، با وکلای ما دیدار داشته باشید و نسبت به افتتاح حساب بانکی در یونان اقدام نمایید. پروسه گلدن ویزای یونان از این نقطه به بعد توسط وکالت نامه در داخل خاک یونان ادامه می یابد. بعد از اینکه خیال ما نسبت اینکه همه چیز بر وفق مراد است راحت شد موکل دیگر نیازی به سفر مجدد به یونان ندارد حتی برای دریافت کارت اقامت خود.

ملزومات ویزای طلایی یونان

علاوه بر سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان متقاضی باید گواهی عدم سوء سابقه و بیمه بین المللی یا یونانی نیز ارائه دهد. خوشبختانه برنامه ویزای طلایی یونان شرط اقامت ( شرط ماندن ) ندارد و براحتی پس از ۵ سال مجددا قابل تمدید است. فقط باید سرمایه گذاری اولیه به همان شکل حفط شود و فروخته نشود.

خانواده متقاضی خرید ملک در یونان

بعد از خرید ملک در یونان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم مشمول اقامت یونان خواهند شد. فرزندان بالای ۱۸ سال هم در صورتی که محصل و وابسته خانواده باشند می توانند به عنوان وابسته شناخته شوند. خبر خوب اینکه قوانین گلدن ویزای یونان جدیدا به سرمایه گذار و همسر وی اجازه می دهد که پدر و مادر خود را نیز همراه خود به یونان ببرند.

پرسش های متدوال

همراهان IIL پرسیده اند …

در صورت اقدام برای ویزای طلایی یونان که روش دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک است به شما یک مجوز اقامت ۵ ساله داده می شود که در صورت حفظ سرمایه گذاری در این مدت به راحتی قابل تمدید است.

ویزای طلایی یونان که روش دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک است به شما اجازه زندگی در یونان را می دهد اما حق کار نمی دهد. به هر صورت دارنده گلدن ویزای یونان می تواند در این کشور شرکت ثبت کند و کسب و کار خودش را راه اندازی کند.

کسانی که مقیم یونان نیستند فقط در خصوص درآمد هایی مالیات می پردازند که در خاک یونان کسب کرده باشند. سایر درآمدهای این افراد مشمول مالیات نیست ( درآمدهایی که در کشور خود یا جای دیگر کسب می کنند ) . مالیات بر درآمد در یونان از ۲۲ درصد شروع می شود. مالیات بر اجاره املاک نیز بین ۱۱ درصد تا ۳۳ درصد مالیات دارد. البته برخی هزینه ها وجود دارد که می توان آنها را از میزان درآمد کلی کسر کرد تا مشمول مالیات کمتری شد.

علاوه بر اینها یک عنوان مالیات بر سرمایه وجود دارد که در زمان فروش املاک به میزان ۱۵ درصد باید پرداخت شود.

همه می دانیم که اخیرا گرفتن ویزا های توریستی برای حوزه کشورهای شنگن ، برای ساکنین اکثر کشور های خاور میانه بسیار سخت و مشکل شده است. با این حال جای نگرانی نیست چون به محض گرفتن ویزای طلایی یونان و سپس اقامت این کشور شما می توانید آزادانه و بدون نیاز به گرفتن ویزا به کلیه کشور های حوزه شنگن سفر کنید و دیگر در قید و بند ویزا نباشید.

  • نکته مفید

    پاسپورت یونان به موجب رتبه بندی سایت Passport Index  در حال حاضر چهارمین پاسپورت قدرتمند دنیاست. با داشتن این پاسپورت می توانید به ۱۶۴ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. بدین ترتیب پاسپورت یونان با پاسپورت کشورهای ژاپن ، انگلستان ، ایرلند و کانادا هم رتبه است.

پادکست:  اقامت یونان با خرید ملک

 

در حال حاضر پادکست صوتی در این موضوع منتشر نشده است. اگر نیاز به پادکست با موضوع خاصی دارید ، لطفا از طریق فرم انتقادات و پیشنهادات با ما در میان بگذارید.

امتیاز کلی این سرویس مهاجرتی

4.5
4٫5 rating
عالی50%
خیلی خوب50%
معمولی0%
ضعیف0%
افتضاح0%

ارزیابی کاربران IIL

گرفتن اقامت اروپا بدون شرط ماندن

4٫0 rating
۱۳۹۷/۱۲/۰۶

اینکه شرط اقامت نداره خیلی عالیه
میشه بدون اینکه مجبور به موندن باشی یک اقامت ۵ ساله بگیری
ولی برای گرفتن پاسپورت باید دیگه اقامت کنی
در کل کشور و برنامه خوبیه ممنون از آی آی ال

کامی

مبلغ خرید ملک در یونان مناسب است

5٫0 rating
۱۳۹۷/۱۲/۰۵

یونان با این تفاسیر ارزان ترین برنامه مهاجرتی اروپایی هست که برای ایرانی ها در دسترس است.
نداشتن شرط ماندن هم خودش یک مزیت بزرگ است

اصغر مرادی
دکمه بازگشت به بالا