سوئد ، سرزمین آرامش‌،‌تعادل و شفافیت

به طور حتم کشور سوئد یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی اتحادیه اروپاست. شما هم ممکن است به خاطر استاندارد های بالای زندگی ، رفاه اقتصادی فوق العاده و آزادی های اجتماعی بی نظیر این کشور مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت سوئد را در برنامه خود داشته باشید.

در صورتی که شما هم از طرفداران مهاجرت به سوئد هستید مسلما می خواهید در مورد این کشور فوق العاده زیبا بیشتر بدانید. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا نکات کلیدی کشور سوئد را با هم مرور کنیم.

جمعیت و جغرافیای سوئد

حدود ۱۰ میلیون نفر در کشور سوئد زندگی می کنند که از این جمعیت ۲ میلیون نفر آنها زیر ۱۸ سال سن دارند.  ۸۵ درصد این جمعیت شهرنشین هستند. کشور سوئد دارای فرهنگ بسیار متنوع است به طوری که ۱۵ درصد سوئدی ها در کشورهای دیگر به دنیا آمده اند.

پایتخت سوئد شهر استکهلم  Stockholm است . این شهر بزرگ ترین شهر سوئد بوده و حدود ۹۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. البته تهران ما حدود ۹ برابر بیشتر از بزرگترین شهر سوئدی جمعیت دارد. دومین شهر بزرگ سوئد گوتنبرگ Gothenburg نام دارد و در این شهر ۵۷۰ هزار نفر زندگی می کنند.

جالب است که بدانید که فقط ۳ درصد خاک کشور سوئد ساخته شده  و ۶۹ درصد مساحت این کشور را جنگل های انبوه پوشانده است. طول کشور سوئد از بالا تا پایین حدود ۱۵۷۴ کیلومتر است و می توان این کشور را به سه قسمت عمده تقسیم کرد:

۱- گوتالند Götaland در جنوب  ۲- سویلند Svealand در میانه  ۳- نورلند Norrland در شمال

زبان و سبک زندگی

بسیار خب ، اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید باید از همین حالا یادگیری زبان رسمی این کشور یعنی زبان سوئدی را یاد بگیرید. البته نگران نباشید اغلب مردم سوئد زبان انگلیسی را مثل بلبل و در حد پیشرفته صحبت می کنند. با این حال نباید انتظار داشت که تک تک آدم ها در سوئد انگلیسی صحبت کنند. همیشه یادگیری زبان رسمی کشور مقصد بهترین انتخاب است.

سوئدی ها در کار و تحصیل بسیار سخت کوش هستند اما این به این معنا نیست که اوقات فراغت و تفریح را نادیده بگیرند. وقت استراحت تا حدی مهم است که در زبان سوئدی یک اسم دارد. کلمه fika به همین تایم استراحت اختصاص یافته است.

شفافیت ، روراستی و برابری در سوئد بسیار اهمیت دارد. این موضوع یکی از نکاتی است که محبوبیت دریافت اقامت سوئد را توجیح می کند. کشور سوئد اولین کشور در دنیا است که از سال ۱۷۶۶ به رسانه های خود آزادی کامل داده است. در حال حاضر هم سوئد در صد کشورهای دارای آزادی مطبوعاتی است.

2+
مهاجرت به سوئد ، دریافت اقامت سوئد ،‌ وکیل مهاجرت سوئد

کلان شهر های سوئدی ...

کشور سوئد کشوری با جمعیت در حال رشد است که در سال ۲۰۱۹ رکورد ۱۰ میلیون نفر را خواهد شکست. شهر های فراوانی هستند که این آمار را تشکیل می دهند اما مسلما بزرگترین و پر جمعیت ترین گزینه شهر استکهلم یعنی پایتخت این کشور زیبای اروپایی است.

شهر استکهلم حدود ۱.۲ میلیون نفر جمعیت دارد و تنها شهر سوئدی است که رکورد جمعیت بالای یک میلیون نفر را در این کشور شکسته است. در کل کشور سوئد ۲۹۰ منطقه شهری دارد.

تقریبا همه جمعیت سوئد در مناطق شهری زندگی می کنند و در سال ۲۰۱۵ روستا نشینان فقط ۱۴ درصد جمعیت را تشکیل می دادند.

Stockholm ۱,۵۱۵,۰۱۷ نفر
Goeteborg ۵۷۲,۷۹۹ نفر
Malmoe ۳۰۱,۷۰۶ نفر
Uppsala ۱۴۹,۲۴۵ نفر
Sollentuna ۱۳۹,۶۰۶ نفر
Soedermalm ۱۲۷,۳۲۳ نفر
OErebro ۱۱۵,۷۶۵ نفر
Linkoeping ۱۰۶,۵۰۲ نفر
Helsingborg ۱۰۴,۲۵۰ نفر
Joenkoeping ۹۳,۷۹۷ نفر

برنامه های سوئدی وکلای مهاجرت ایران IIL

وکلای مهاجرت ایران با افتخار در خصوص برنامه های زیر مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا را پوشش می دهد. برای کسب اطلاع بیشتر روی تصاویر کلیک کنید.

برنامه دریافت اقامت کاری سوئد

راه اندازی شرکت و کسب وکار در کشور سوئد به دلیل ثبات اقتصادی بالا و برابری میان اشخاص از جمله برنامه های محبوب مهاجرت به سوئد است که در میان استارت آپ ها و کار آفرین ها طرفدار زیادی دارد. برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص کلیک کنید.

برنامه دریافت اقامت کاری سوئد

کار کردن در کشور سوئد هدف و رویای خیلی از افراد است. کشور سوئد از آن دسته از کشورهای اروپایی است که به کار و ایده بیشتر از سرمایه اهمیت می دهد. سرویس دریافت اقامت کاری سوئد در وکلای مهاجرت ایران به شکل تخصصی ارائه می گردد.

دکمه بازگشت به بالا