ثبت شرکت در سوئد ، کار آفرینی در سوئد ، کار کردن در سوئد

دریاقت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که قصد راه اندازی کسب و کار و نهایتا دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت را داشته باشید. خب به شما تبریک می گوییم چون کشور سوئد دارای یک اقتصاد با ثبات بالا است و تجارتش هم اقبال عمومی زیادی در دنیا دارد.

جالب است که بدانید که کشور سوئد برنامه مهاجرتی از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری ندارد و از نقطه نظر قوانین مهاجرتی کشور بسته ای است و جز در مسیرهای اقامت کاری ، کارآفرینی ، تحصیلی و خانواده مهاجر نمی پذیرد. با این حال اگر مغز اقتصادی خوبی داشته باشید و یک کارآفرین محسوب شوید کشور سوئد با آغوش باز شما را می پذیرد.

به عنوان یک اصل کلی اگر قرار باشد شما برای راه اندازی کسب و کارتان ( ثبت شرکت و امور مربوطه ) بیشتر از ۳ ماه در سوئد بمانید باید در خصوص دریافت مجوز اقامت سوئد اقدام کنید. در این مورد تا زمان صدور این مجوز نمی توانید وارد سوئد شوید و همچنین نمی توانید برای کارفرمای دیگر کار کنید.

شرایط ضروری دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

به منظور اینکه شما بتوانید برای برنامه دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت اقدام کنید باید شرایط زیر موجود باشد :

 • داشتن یک پاسپورت معتبر
 • اثبات اینکه در موضوع کسب و کار دارای تجربه عمیق هستید و قبلا در این حوزه کار کرده اید.
 • در یکی از زبانهای سوئدی یا انگلیسی دارای دانش کافی باشید.
 • اثبات اینکه شما کسب و کار را اداره می کنید و حداقل دارای بیش از ۵۰ درصد سهام شرکت مربوطه هستید.
 • اثبات اینکه کالاها و خدمات موضوع شرکت در سوئد تولید و ارائه می گردند.
 • اثبات اینکه در طول دو سال اول اقامت توانایی ساپورت مالی خود و خانواده خود را در سوئد دارید.(داشتن منابع مالی به میزان ۲۰۰ هزار کرون سوئد برای خودتان ، ۱۰۰ هزار کرون برای همسر و ۵۰ هزار کرون برای فرزندان )
 • اثبات قانونی بودن و مشروع بودن منبع بودجه مالی شما برای پروژه و ساپورت مالی.
 • اثبات اینکه شما نتورک مشتریانتان را در سوئد راه اندازی کرده اید و با انها در ارتباط هستید.
 • اثبات اینکه شرکت شما در طول دو سال اولیه اقامت در سوئد می تواند وضعیت مالی با ثباتی داشته باشد و شما هم می توانید با در نظر گرفتن این موضوع خودتان و خانواده را از لحاظ مالی ساپورت کنید.
0
 • نکته بسیار مهم

  دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی کار ساده ای نیست به همین دلیل فقط به کسانی توصیه می شود که یک بیزینس پلن محکم دارند و در زمینه موضوع کسب و کار دارای تجربه و تخصص می باشند.

دیگر چه چیزی باید درباره برنامه ثبت شرکت در سوئد بدانید....

رسالت iiL اطلاع رسانی صحیح و دقیق است. از شما دعوت می کنیم اطلاعات تکمیلی زیر را در خصوص برنامه دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد و خوداشتغالی مطالعه فرمایید.

در حال حاضر ثبت درخواست برای مجوز اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت ( کارآفرینی و خود اشتغالی ) به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می شود. البته بماند که باید قبل از ثبت درخواست کلیه مقدمات قانونی همچون ثبت شرکت و … در سوئد انجام شود.

در صورتی که متقاضی نتواند به صورت آنلاین اقدام کند می تواند فرم های اپلای کردن ( فرم های شماره ۱۲۵۰۱۱ و ۱۳۳۰۱۱ ) را تکمیل کند و به سفارت سوئد در کشور خود ارسال کند.

اگر امکان این را ندارید که برای مجوز اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت و خود اشتغالی به صورت اینترنتی درخواست بدهید ، فرم های زیر را دانلود کنید و پس از تکمیل به سفارت سوئد تحویل بدهید:

فرم درخواست اقامت سوئد از طریق خود اشتغالی

فرم پیوستن خانواده به افراد خود اشتغال ، محققان و ورزشکاران در سوئد

 • نکته مفید

  فرم های درخواست اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت به زبان انگلیسی هستند و باید به همین شکل تکمیل و ارسال شوند. فراموش نکنید که طریق اصلی تکمیل فرم ها در اینترنت است.

مشاوره حقوقی و مهاجرتی آنلاین

مجموعه iiL اطلاع اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است.

برای ورود به سامانه مشاوره مهاجرت روی دکمه زیر کلیک کنید:

دکمه بازگشت به بالا