اقامت کاری ترکیه کار کردن در ترکیه اشتغال در ترکیه مهاجرت به ترکیه اقامت ترکیه وکلای مهاجرت ایران دفتر مهاجرتی موسسه مهاجرتی

گرفتن اقامت کاری ترکیه

قواعد و اصول مربوط به صدور اقامت کاری ترکیه برای خارجیان بسته به بخش مربوطه، مانند آموزش، خدمات خانه‌داری، خدمات بهداشتی، گردشگری، سرگرمی، و غیره متفاوت و متنوع است. همچنین موضوعاتی مانند سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی،  خدمات حرفه‌ای و دفاتر ارتباطی تاثیر زیادی می تواند داشته باشد.

بنابراین همانطور که مشاهده می فرمایید وضعیت کارفرمای شما در ترکیه بسیار تعیین کننده است. چون درخواست اقامت کاری ترکیه کاری است که نیروی کار و کارفرما باید با مشارکت هم انجام بدهند. به نحوی که زمانی که یک کارفرما در ترکیه قصد استخدام نیروی کار خارجی را دارد و قرار است این نیروی کار درخواست اقامت کاری ترکیه را بنماید ،‌ کارفرما باید حدود ۱۰ سند مختلف را ارائه دهد . یکی از این اسناد  لیست درآمدها و هزینه ها و سود و زیان سال جاری کارفرما است.

 

  • نکته مفید

    عزیزان همراه همانطور که می دانید اقامت کاری چیزی نیست که شما ابتدا به ساکن از دولت درخواست کنید و سپس به امید یافتن کار باشید. در همه کشورها باید قبلا کارفرما از شما دعوت کرده باشد. از امور صوری پرهیز کنید.

به طور کلی در خصوص دریافت اقامت کاری ترکیه سه حالت مختلف متصور است :

۱- درخواست ابتدایی اقامت کاری ترکیه

۲- درخواست تمدید اقامت کاری ترکیه

۳- سرمایه گذاری مستقیم خارجی ویژه

  • نکته مهم

    وکلای مهاجرت ایران در حال حاضر در خصوص دریافت اقامت کاری ترکیه فعالیتی ندارد و درج مطالب در این خصوص صرفا من باب افزایش آگاهی مخاطبین عزیز در خصوص اقامت کاری است.

دیگر چه چیزی باید درباره برنامه کار در ترکیه بدانید....

ترکیه کشوری است که نیروی کار متخصص فراوانی دارد و اقتصاد این کشور هم پیشرفت خوبی داشته است. برای آگاهی از جزئیات اقامت کاری ترکیه مطالب زیر موجود است.

شخصی که قصد کار کردن در ترکیه را دارد می تواند هم از خارج از کشور ترکیه ( کشور خود ) و هم از داخل کشور ترکیه اقدام کند. اگر قصد اقدام از ایران را داشته باشید این کار باید از کنسولگری و سفارت ترکیه آغاز شود و درخواست مقدماتی به این مرجع تقدیم شود. در این مورد کارفرما هم باید همزمان درخواست اقامت را به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه بدهد.

کسانی که قصد اقدام از داخل ترکیه را دارند باید به صورت آنلاین درخواستشان را به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه ارسال دارند.

  • نکته مفید

    اگر قرار است درخواست اقامت کاری ترکیه از طریق سفارت و کنسولگری این کشور در ایران انجام شود متقاضی باید قرارداد کاری اش با کارفرمای ترک و نامه انتصابش را ضمیمه کند.

پروسه دریافت اقامت کاری ترکیه از زمانی که به مراجغ ذیصلاح این کشور تقدیم می شود در صورتی که تمام مدارک و اسناد آماده باشد حدود ۳۰ روز کاری زمان خواهد برد.

مشاوره حقوقی و مهاجرتی آنلاین

مجموعه iiL اطلاع اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است.

برای ورود به سامانه مشاوره مهاجرت روی دکمه زیر کلیک کنید:

دکمه بازگشت به بالا