ایالات متحده آمریکا ، سرزمین فرصت ها ....

مدت های مدیدی ست که مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا بحث و نقل بسیاری از محافل است. اسم گرین کارت که می آید خیلی ها ته دلشان خالی می شود! آمریکا که به سرزمین فرصت ها معروف است چرا این روزها محبوب تر از همیشه است ؟

چرا آمریکا به عنوان سرزمین فرصت ها شناخته می شود ؟ در دل و جان رویای آمریکایی که ترسیم شده است این ایده وجود دارد که هر کسی می تواند به آمریکا بیاید و مسیر از فرش تا به عرش را با سخت کوشی و نو آوری طی کند. این موضوع در طول تاریخ آمریکا میلیون ها بار در جامعه آمریکایی دیده شده است.

چرا مهاجرت به آمریکا ؟

آمریکایی ها جایگاه خودشان را در جامعه نمی دانند، بلکه این جایگاه را می سازند!! آمریکا دارای یک طبقه بندی اجتماعی باز ،‌در جریان و بزرگ است که هیچ اهمیتی به اشرافیت و خانواده برای ارزش دادن به یک شخص نمی دهد.

همانطور که پرزیدنت اوباما در یکی از سخنان مشهورش می گوید :‌ ما با ملت خودمان همدل و صادق هستیم. زمانی که یک دختر کوچک در فقر مطلق به دنیا می آید و میداند که به اندازه هر کس دیگری شانس موفقیت و تغییر سرنوشتش را دارد ، این یعنی آمریکا ! او آزاد است و با همه برابر! نه در چشم خدا بلکه در چشم همه ماها !

هر چه که درباره آمریکا بگوییم کم گفته ایم. همه مهاجرین دنیا ، مهاجرت به آمریکا را مقصد نهایی می دانند! شوق و انگیزه مهاجرت به آمریکا زمانی که بدانید این کشور به نیروهای تازه نفس نیاز مبرم دارد بیشتر هم می شود چرا که جامعه آمریکایی به سرعت در حال پیر شدن است و آمریکا باید جامعه خود را جوان تر کند.

آیا مهاجرت به آمریکا هنوز میسر است؟

درست است که روابط دو کشور در شرایط خوبی نیست و گرین کارت های ایرانی دیگر صادر نمی شوند یا حداقل زمان بسیار زیادی طول می کشد که به وضعیت مشخصی برسند اما با تمهیداتی که وکلای مهاجرت ایران دیده است مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت در این کشور دیگر رویا نیست.

وکلای مهاجرت ایران در حال حاضر در برنامه های ویزای E1 ، ویزای E2 و ویزای EB5 آمریکا  مهاجرت ایرانیان به آمریکا را پوشش می دهد. برای کسب اطلاع بیشتر در این موارد به صفحه سرویس های مربوطه مراجعه بفرمایید.

25+
مهاجرت به آمریکا اقامت آمریکا دریافت اقامت آمریکا دفتر مهاجرتی موسسه مهاجرتی وکیل مهاجرت آمریکا وکلای مهاجرت ایران

نیم نگاه : آمار مهاجرت به آمریکا

دهه ۱۹۴۰ - ۸۵۶۶۰۸ نفر
دهه ۱۹۵۰ - ۲.۴۹۹.۲۶۸ نفر
دهه ۱۹۶۰ - ۳.۲۱۳.۷۴۹ نفر
دهه ۱۹۷۰ - ۴.۲۴۸.۲۰۳ نفر
دهه ۱۹۸۰ - ۶.۲۴۴.۳۷۹ نفر
دهه ۱۹۹۰ - ۹.۷۷۵.۳۹۸ نفر
دهه ۲۰۰۰ - ۱۰.۲۹۹.۴۳۰ نفر

نمودار فوق تعداد مهاجرین قانونی از دهه ۱۹۴۰ تا ۲۰۰۰ را به نمایش می گذارد. همانگونه که مشاهده می کنید تعداد کسانی که موفق به مهاجرت به آمریکا شده اند در دهه ۲۰۰۰ بر ۱۰ میلیون نفر بالغ می شود که این رقم ، در مقایسه با سایر کشور ها بسیار بزرگ است. ( منبع )

مهاجرت به آمریکا
پیشنهادی که نمی تونی رد کنی !

چند نفر را در زندگی تان می شناسید که به آمریکا مهاجرت کرده اند؟ هر فرد ایرانی ممکن است یک یا دو نفر را از نزدیک بشناسد که به آمریکا مهاجرت کرده اند یا حداقل قصد مهاجرت به آمریکا را دارند! این موضوع محدود به ایران نیست بلکه در پیشرفته ترین کشورهای اروپایی باز هم اخذ اقامت آمریکا یک لاکچری و هدف بلند مدت برای خیلی ها محسوب می شود.  ولی چرا این خاک تا این حد محبوب است ؟

از قدیم الایام ما اصطلاحاتی همچون آمریکا سرزمین فرصتها ، رویای آمریکایی و … را زیاد شنیده ایم. بسیاری از ملل دنیا تلاش می کنند تا فرزندان خود را در خاک آمریکا متولد کنند و ماهها قبل از وضع حمل به این کشور می روند و هزینه های زیادی را متحمل می شوند چون می خواهند فرزندشان پاسپورت آمریکا را داشته باشد.

پاسخ دادن به این سوال که چرا مهاجرت به آمریکا تا این اندازه خاطرخواه دارد زیاد سخت نیست ! حداقل هر کسی می تواند یک لیست بلند و بالا از دلایلش برای اخذ اقامت آمریکا ارائه کند حتی کسی که قصد مهاجرت نداشته باشد!

کلان شهر های آمریکایی ...

شهر آستین Austin  آمریکا واقع در ایالت تگزاس برای دو سال متوالی رتبه بهترین شهر آمریکا برای زندگی را از آن خود کرده است. شهر های آمریکا این رتبه را بر اساس توانایی اقتصادی ، رونق مشاغل و کیفیت زندگی بدست می آورند.

آخرین تحقیقات در آمریکا نشان می دهد که محل زندگی شما تاثیر مستقیمی بر سلامتی ،رفاه و احساس خوشبختی کلی شما دارد. برای مهاجرین اما همچنان بازار کار و اشتغال عامل مهم و اصلی انتخاب شهر محل سکونت در آمریکا به شمار می رود. البته در کنار این عامل قدرت اقتصادی خانواده ، رشد کلی شهر ، کیفیت آموزش و پرورش و رفاه نیز نقش مهمی در انتخاب دارند.

اگر بخواهیم به محبوب ترین شهرهای آمریکا برای سکونت اشاره کنیم می توان از آستین ، کلورادو اسپرینگ ، دنور ، دس موینس ، فایتویل ،‌ پورتلند ، هانتس ویل ، واشنگتون ، میناپولیس و سیاتل نام برد.

در جدول زیر ده شهر بزرگ آمریکا بر اساس میزان جمعیت لیست شده است. این شهر ها پر جمعیت ترین شهرهای ایالات متحده آمریکا هستند.

New York ۸,۶۲۲,۶۹۸ نفر
Los Angeles ۳,۹۹۹,۷۵۹ نفر
Chicago ۲,۷۱۶,۴۵۰ نفر
Houston ۲,۳۱۲,۷۱۷ نفر
Phoenix ۱,۶۲۶,۰۷۸ نفر
Philadelphia ۱,۵۸۰,۸۶۳ نفر
San Antonio ۱,۵۱۱,۹۴۶ نفر
San Diego ۱,۴۱۹,۵۱۶ نفر
Dallas ۱,۳۴۱,۰۷۵ نفر
San Jose ۱,۰۳۵,۳۱۷ نفر

برنامه های آمریکایی وکلای مهاجرت ایران IIL

وکلای مهاجرت ایران با افتخار در خصوص برنامه های زیر مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا را پوشش می دهد. برای کسب اطلاع بیشتر روی تصاویر کلیک کنید.

برنامه ویزای E2 آمریکا

برنامه ویزای E2 آمریکا

برنامه IER پرتغال که برنامه اختصاصی و طراحی شده از سوی آی آی ال است در حقیقت ترکیبی ار برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی است و فرصت مشارکت موکل در پروژه های اقتصادی و تجاری پرتغال . کسب سود عالی را فراهم می کند.

ویزای E1 آمریکا

برنامه ویزای E1 آمریکا

اگر یک کارآفرین هستید و علاقه دارید در کشور آمریکا یک کسب و کار پردرآمد راه بیاندازید و همچنین اقامت کشور آمریکا را دریافت کنید ، پس این برنامه برای شما بهترین گزینه است. هم فرصت کسب و کار هست هم اقامت، یک تیر و دو نشان !

ویزای EB5 آمریکا

برنامه ویزای EB5 آمریکا

اگر قصد دارید در کشور آمریکا سرمایه گذاری کنید و از این طریق گرین کارت آمریکا را دریافت کنید توصیه می کنیم حتما نگاهی به سرویس اختصاصی وکلای مهاجرت ایران در خصوص برنامه ویزای EB5 آمریکا بیاندازید. مهاجرت به آمریکا دیگر رویا نیست!

دکمه بازگشت به بالا